Zváracia technika Elektrické náradie Ručné náradie Stavba a dielňa Ochranné pomôcky Chémia a prípravky

Orbitálne zváranie: vysoká precíznosť a kvalita spojov

V súčasnosti existuje množstvo zváracích techník, ktoré sa používajú v rôznych priemyselných odvetviach. Jednou z nich je aj orbitálne zváranie, ktoré sa vyznačuje vysokou presnosťou a kvalitou spojov. V tomto blogu sa bližšie pozrieme na túto zváraciu metódu a jej výhody.

Čo je orbitálne zváranie?

Orbitálne zváranie patrí medzi tzv. oblúkové zváracie procesy, ktoré využívajú elektrický oblúk na zlúčenie zváraných materiálov. V prípade orbitálneho zvárania sa tento oblúk točí okolo zváracieho spoja pomocou zváracej hlavy, čím sa dosahuje vysoká presnosť zvaru.

Ako funguje orbitálna zváracia hlava?

Orbitálna zváracia hlava pozostáva z kovového tela a vnútornej časti, v ktorej sa nachádza zvárací oblúk. Táto vnútorná časť sa môže otáčať okolo zváracieho spoja, ktorý je pevne fixovaný. Zvárací oblúk sa teda pohybuje po celej dĺžke spoja a vytvára zvar s vysokou presnosťou. 

Orbitálne zváracie hlavy sú zariadenia, ktoré umožňujú automatizované zváranie s vysokou presnosťou. Existujú dva základné typy orbitálnych zváracích hláv: otvorené a zatvorené.

Otvorená orbitálna zváracia hlava sa skladá z dvoch častí: pevného tela a rotujúcej časti. Tento typ zváracie hlavy je vhodný pre zváranie rôznych druhoch rúr s rôznymi priemerami a hrúbkami stien. Zvárací oblúk je umiestnený v priestore medzi rotujúcou časťou a trubkou a pohybuje sa po celej dĺžke zváraného spoja.

Zatvorená orbitálna zváracia hlava má uzavretý tvar a je navrhnutá pre zváranie potrubia s menším priemerom a tenkými stenami. Tento typ zváracie hlavy má pevné telo s otvorom pre zavedenie potrubia a zvárací oblúk je umiestnený v rôznych uhloch v závislosti od potreby zvárania.

Oba typy orbitálnych zváracích hláv majú výhody a nevýhody v závislosti od konkrétnej aplikácie, ale všeobecne zvyšujú produktivitu zvárania a zabezpečujú vysokú kvalitu zváru.

Výhody orbitálneho zvárania:

Orbitálne zváranie má množstvo výhod oproti iným zváracím technikám. Medzi najvýraznejšie patrí:

 

Výrobcovia zváracej techniky: AXXAIR, ORBITEC, ORBIMATIC, POLYSOUDE,...

 

 DSC_0428.jpg

Zváranie 2.jpg

0V9A8950.jpg

Nákupný košík