Zváracia technika Elektrické náradie Ručné náradie Stavba a dielňa Ochranné pomôcky Chémia a prípravky

Ako vybrať uhlovú brúsku

Pri práci v dielni, opravách alebo úpravách rôznych materiálov sa často používa uhlová brúska. Je to jedno z najuniverzálnejších elektrických nástrojov, ktorý môže byť veľmi užitočný, ale aj nebezpečný, ak sa používa nesprávne. V tomto blogu sa pozrieme na to, ako správne vybrať uhlovú brúsku, aby bola bezpečná a účinná pri práci.

Typ kotúčov:

Predtým, ako si kúpite uhlovú brúsku, zistite, aké typy kotúčov sú na trhu a na čo sa používajú. Najbežnejšie typy kotúčov sú kotúče na rezanie, brúsenie a čistenie. Kotúče na rezanie sa používajú na orezávanie a rezanie kovových trubiek, plechov a iných kovov. Kotúče na brúsenie sa používajú na brúsenie a vyhladzovanie povrchov.  Kotúče na čistenie sa používajú na odstraňovanie rzi a nečistôt z povrchov, ako aj na odstraňovanie starých náterov.

Veľkosť kotúčov:

Veľkosť kotúčov pre uhlovú brúsku sa pohybuje od 115mm palca až po 230mm. Pre domáce použitie sa väčšinou odporúča 115mm až 180mm, zatiaľ čo pre profesionálnych používateľov a ťažké práce sa zvyčajne odporúčajú kotúče o veľkosti 230mm.

Výkon a rýchlosť:

Uhlové brúsky majú rôzne výkony a rýchlosti. Pri výbere uhlovej brúska by ste mali zvážiť typ práce, ktorú budete vykonávať. Ak budete pracovať s tvrdšími materiálmi, ako je kov alebo betón, potrebujete vyšší výkon a vyššiu rýchlosť, aby ste dokázali zvládnuť vašu prácu rýchlo a efektívne.

Ergonómia a pohodlie:

Pri výbere uhlovej brúsky by ste mali zvážiť aj jej ergonómiu a pohodlie pri práci. Vyberte si takú uhlovú brúsku, ktorá sa dobre drží v ruke a má ergonomický dizajn. To vám umožní pracovať s nástrojom pohodlnejšie a bez únavy.

Bezpečnostné funkcie:

Bezpečnosť by mala byť pri práci s uhlovou brúskou prioritou.

fein-ccg-18-125.jpg

Nákupný košík